Szwajcarski kanton Zug akceptuje płatności podatków od Bitcoin i Ethereum.

Szwajcarski kanton Zug rozpocznie przyjmowanie płatności podatku od kryptokurwalidztwa od lutego 2021 r.
Przedsiębiorstwa i osoby fizyczne będą mogły płacić za pomocą BTC lub ETH
Opcja płatności w walucie kryptograficznej została wprowadzona we współpracy z Bitcoin Suisse

Firmy i osoby fizyczne w Zug będą mogły płacić podatki za pomocą BTC i ETH.
Szwajcarski kanton Zug ogłosił, że od lutego 2021 r. będzie przyjmował płatności podatkowe dokonywane w kryptokur walucie. Dokładniej mówiąc, firmy i osoby fizyczne będą mogły płacić podatki do 100,000 CHF (około 109,600$) za pomocą Bitcoin lub Ethereum. Wraz z tym posunięciem, Zug stał się pierwszym szwajcarskim kantonem, który wprowadził możliwość płacenia podatków w kryptokur walucie.

Zug jest znany jako „krypto dolina“ w społeczności krypto walutowej dzięki silnej obecności projektów krypto walutowych i łańcuchów blokowych w tym rejonie. Popularność Zug wśród firm z branży krypto walutowej wzmacnia status raju podatkowego oraz korzystne przepisy dotyczące krypto walut.

Dyrektor finansowy kantonu Heinz Tännler nawiązał do statusu „doliny kryptońskiej“ Zug, komentując nową opcję płatności podatków:

„Jako ojczyzna Kryptońskiej Doliny, ważne jest dla nas, aby dalej promować i upraszczać korzystanie z kryptońskich walut w życiu codziennym. Poprzez umożliwienie płacenia podatków za pomocą Bitcoin lub Eter, robimy duży krok w tym kierunku“.

Zug wdrożył swoje płatności podatków kryptograficznych we współpracy z Bitcoin Suisse, firmą świadczącą usługi w zakresie kryptokurantów z siedzibą w kantonie. Pozwoli to kantonowi na uniknięcie ryzyka zmienności cen związanego z walutami kryptograficznymi, ponieważ będzie on otrzymywał płatności w formie CHF.

Płatności podatkowe rozliczane w kryptowalutach będą ułatwione poprzez kody QR:

„Osoby chcące zapłacić rachunek podatkowy z kryptokur walutami mogą skontaktować się z kantonalnym urzędem skarbowym. Otrzymają wówczas niezbędny kod QR do płatności, najczęściej za pośrednictwem poczty elektronicznej“.

Jak zauważył Bloomberg, kanton Zug już od 2016 roku przyjmuje BTC jako płatność za wybrane usługi rządowe.

W 2018 roku stan Ohio w USA zaczął akceptować Bitcoin jako płatność za 23 różne podatki poprzez partnerstwo z kryptońskim procesorem płatności BitPay. W 2019 roku program został jednak zawieszony, ponieważ ustalono, że nie przeszedł on przez stanowy proces tworzenia przepisów administracyjnych przed jego uruchomieniem.