Oto dlaczego cena Bitcoina nagle wzrosła ponad 35 tys. dolarów w ciągu nocy

Cena Bitcoin wzrosła powyżej 35.000 dolarów w ciągu nocy, rejestrując 10% wzrost w ciągu 12 godzin. Głównym katalizatorem stojącym za nim była prawdopodobnie agresywna akumulacja BTC od kupujących na Coinbase.

W ciągu ostatniego tygodnia, gdy cena Bitcoinów była wyższa na Coinbase, nastąpił duży rajd.

Dlaczego premia za monety zazwyczaj prowadzi do rajdu cenowego Bitcoinów?

Kiedy istnieje premia w Coinbase, oznacza to, że kupujący w Coinbase bezustannie składają oferty kupna Bitcoinów.

To powoduje, że popyt kupujących na BTC rośnie wokoło, co prowadzi do gwałtownego wzrostu ceny.

Wysokiej klasy inwestorzy zazwyczaj kupują Bitcoin za pośrednictwem Grayscale Bitcoin Trust i giełdy kontraktów terminowych BTC CME.

Jednak, jak widać na przykładzie ogromnej akumulacji Bitcoinów w MicroStrategy na Coinbase, zamożni inwestorzy nadal mogą kupować BTC na Coinbase.

Moment pojawienia się premii na Coinbase był krytyczny, ponieważ ponownie pojawiła się presja sprzedaży z Azji.

W dniu 5 stycznia dane z CryptoQuant wykazały, że wieloryby w Korei Południowej zdeponowały 60 mln dolarów na rzecz Bithumb.

Bithumb jest największą w Korei Południowej giełdą walut kryptograficznych i jest jedną z niewielu giełd, które mogłyby obsłużyć tak duże zamówienie, gdyby miało być złożone.

Biorąc pod uwagę, że cena Bitcoin wzrosła z dnia na dzień pomimo dużego depozytu w Bithumb, jest prawdopodobne, że kupujący w Stanach Zjednoczonych wyprzedzili sprzedających w Azji.

Co sądzą handlowcy?

David Puell, znany analityk w łańcuchu, powiedział, że cykl cenowy Bitcoinów nie jest obecnie niedźwiedzi. Powiedział:

„Uaktualniony przepływ uśpionych, którego nie przypominam sobie, by widzieć na żywo. Nie przekroczył swojego byczego/byczego progu. IMO to nie jest niedźwiedzi, ponieważ obecny pierwotny trend jest dość oczywisty. Zastanawiam się raczej: o ile wyższa jest cena, żeby to było prawie wykupione?“

Kiedy poziom z kolejnymi zleceniami sprzedaży zostanie naruszony, może to spowodować likwidację kaskady szortów, spychając cenę BTC na wyższy poziom.

Bitcoin $35,244.95
6 stycznia o 4:46 rano UTC 9.81%

Bitcoin, obecnie sklasyfikowany na pierwszym miejscu pod względem limitu rynkowego, wzrósł o 9,81% w ciągu ostatnich 24 godzin. BTC ma rynkowy limit 655,28B i 24-godzinny wolumen 68,21B.